Lajme

Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm në Greqi

Autori: Gazeta inFokus 23:12 | 10 December 2019

Një tërmet ka lëkundur Greqinë para disa minutave.

Lëkundja ishte e shkallës 5.6 të rihterit me epiqendër në Kretë të Greqisë, shkruan gazeta inFokus.

Kujtojmë se tërmete të tjera kanë goditur këtë vend gjatë muajit nëntor.

E përveç Greqisë dhe Shqipërisë edhe vende të tjera të Ballkanit kanë pësuar lëkundje gjatë muajit të kaluar.

Ndërsa tërmeti më i fuqishëm ishte ai i 26 nëntorit në Shqipëri i cili mori jetën e mbi 50 personave./Gazeta inFokus/

 

Të tjera