Sport

LAJMI I FUNDIT: Jep dorëheqje trajneri i Superligës

Autori: Gazeta inFokus 14:17 | 04 March 2021

Klubi basketbollistik ‘Peja’ ka mbetur pa trajner, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo, pasi trajneri i deritanishëm, Jordanco Davidkov, ka dhënë dorëheqje.

Davidkovi ka dhënë dorëheqje pas humbjes së mbrëmshme ndaj Golden Yllit me rezultat 77-88.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi pejan përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook.

KB Peja dhe Davidkovi i kanë ndarë rrugët me marrëveshje të dy anshme.

Më poshtë keni njoftimin e plotë të klubit pejan./Gazeta inFokus/

Jordanco Davidkov jep doreheqje nga detyra e trajnerit pas humbjes se mbremshme. Kontrata eshte nderpre me marreveshje te dy anshme dhe ne i urojme shume fat dhe sukses ne te ardhmen.

#ZemraRrehMeTy 💛🦅

Posted by KB Peja on E enjte, 4 Mars 2021

Të tjera