Rozë

Kylie Jenner, gruaja e parë me 300 milionë ndjekës në Instagram!

Autori: Gazeta inFokus 12:16 | 14 January 2022

Kyle Jenner ka arritur të marrë sërish titullin e mbretëreshës së Instagramit.

Ylli Jenner është bërë gruaja e parë që ka arritur 300 milionë ndjekës, sipas revistës People.
Jenner, e cila është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë nga reperi Travis Scott, nuk ka postuar aq shumë në llogarinë e saj të verifikuar, që nga tragjedia në festivalin muzikor të Scott’s Astroworld që la 10 të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

Që nga mëngjesi i së enjtes, postimi më i fundit i Jenner ishte një sërë imazhesh që ajo ndau me barkun e saj shtatzënë menjëherë pas fillimit të vitit të ri.
Këngëtarja dhe trajnerja e “The Voice” Ariana Grande, e cila aktualisht numëron 289 milionë ndjekës, kishte mbajtur më parë rekordin në platformën Instagram.
Më i ndjekuri për momentin është futbollisti i njohur profesionist Cristiano Ronaldo me 389 milionë ndjekës që nga e enjtja.

Të tjera