Lajme

Ky është numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në klinika e spitale rajonale

Autori: Gazeta inFokus 09:28 | 04 August 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 70 pacientë janë duke marrë shërbime spitalore, si pasojë e COVID-19, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas raportit të ShSKUK-së dy pacientë janë në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi.

Ndërkaq në Klinikën e Pediatrisë po trajtohen shtatë pacientë.

Derisa në Gjinekologji janë duke u trajtuar tetë pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 16 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 7 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 8 pacientë

Spitali i Gjakovës, 13 pacientë

Spitali i Pejës, 12 pacientë

Spitali i Gjilanit, 8 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

/Gazeta Infokus/

Të tjera