Fokus

Ky është 32 vjeçari që u arrestua për grabitjen me ārmë në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 16:36 | 05 June 2024

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur të mërkurën në Prishtinë, ku tahsmë policia e Kosovës ka arrestuar njërin nga të dyshuarit.

Gazeta Infokus mëson se i arrestuari është 32 vjecari, Lirigzon Sogojeva, i cili ka një të kaluar penale.

Ai ishte arrestuar edhe në vitin 2022 si i dyshuar për grabitje me armë zjarri.

-Advertisement-

Sogojeva dyshohet se ka qenë i përfshirë në katër raste të grabitjeve, në lagjen Lakërishtë dhe Emshir. Ndaj të njëjtit, Prokuroria kishte bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

Në vitin 2022 kur edhe ishte arrestuar, policia kishte kontrolluar dhe bastisur edhe shtëpinë e tij ku kishte gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri, 14 fishekë si dhe gjësende të tjera.

Grabitje me ārmë në një këmbimore në qendër të Prishtinës, arrestohet njëri nga të dyshuarit

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera