Lajme

Kuvendi voton sot Metën President të Shqipërisë?

Autori: Gazeta inFokus 08:20 | 28 April 2017

Ditën e sotme në orën 17:00 do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë ku pritet të zgjidhet Presidenti i Republikës.

Kuvendi sot do të zhvillojë raundin e katërt të zgjedhjes së Presidentit pas dështimit të 3 raundëve rradhazi.

Ndryshe nga seancat e tjera parlametare, mbrëmë LSI ndërmori hapin dhe propozoi dy emra për president, Petrit Vasilin dhe Ilir Metën. Në njoftimin zyrtar thuhet:

-Advertisement-

“Bazuar në urdhrin nr. 39, datë 27.4.2017″>2017 të Kryetarit të Kuvendit z. Ilir Meta dhe në vendimin nr. 10, datë 27.4.2017″>2017 të Konferencës së Kryetarëve, rendi i ditës është si më poshtë vijon:

1. Për zhvillimin e votimit të katërt për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. (neni 87, 88 të Kushtetutës, neni 109 Rregullore Kuvendi, votim me shumicë të cilësuar me 3/5 e të gjithë anëtarëve të Kuvendit) ” /albeu.com/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Albi Mall Superliga rikthehet me betejat për Evropë dhe mbijetesë

Të tjera