Lajme

Kurti para Ramës: Bashkëpunimi i qëndrueshëm sigurohet duke zgjedhur problemet politike në fillim, e jo në fund

Autori: Gazeta inFokus 11:31 | 20 June 2022

Kryeministrit i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, ka folur për bashkëpunimin mes dy shteteve dhe zgjidhjen e problemeve politike.

Kurti tha se bashkëpunimi i qëndrueshëm në rajon arrihet kur problemet politike sipas tij zgjidhen në fillim dhe nuk lihen për fund.

“Marrëdhënia ndërmjet dy vendeve tona, janë dëshmi se kur nuk ekzistojnë problemet e pazgjidhura, suksesi i marrëdhënieve është i garantuar. bashkëpunimi i qëndrueshëm në rajon sigurohet duke i zgjidhur problemet politike në fillim, e jo në fund. Lënia për fund, mban pezull mosbesimin e ndërsjellë social”, tha Kurti.

Të tjera