Lajme

Kurti ngushëllon Kadri Veselin për vdekjen e nënës

Autori: Gazeta inFokus 15:11 | 07 January 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Ajshe Veselit, nënës së ish-kreut të Kuvendit, Kadri Veselit.

Përmes një njoftimi të lëshuar nga zyra për media e kryeministrisë, Kurti ka thënë se një lajm të tillë e ka marrë me keqardhje dhe ka shprehur ngushëllime për familjen Veseli.

“Me keqardhje mora lajmin e ndarjes nga jeta e Ajshe Veselit. Në këtë ditë pikëllimi, në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, i shprehë ngushëllime ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Kadri Veseli dhe mbarë familjes Veseli, tha kryeministri Kurti”, thuhet në njoftim.

Të tjera