Lajme

Kurti e emëron një zëvendësministër

Autori: Gazeta inFokus 18:44 | 06 September 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar edhe një zëvendësministër në Ministrinë për Komunitete dhe Kthim.

Siç njofton Zyra e Kryeministrit, Mevlud Sinani është zëvendësministri më i ri në Qeverinë Kurti, raporton Gazeta Express.

Kurti i ka uruar suksese Sinanit në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij.​

Të tjera