Rozë

Kriset sërish miqësia mes Romeos dhe Merionit?

Autori: Gazeta inFokus 11:37 | 18 May 2024

Mbrëmjen e djeshme, debatet mes Meritonit dhe Heidit kanë qenë të vazhdueshme.

Meritoni e ka akuzuar Heidin se ajo e ka quajtur atë përndjekës dhe se do donte edhe ai që t’i vinte asaj një epitet por nuk po ë bënte për shkak të Romeos.

Ai madje është shprehur se nuk preferon të bjerë në nivelin e Gracianos, duke e etiketuar me fjalën bionde dhe më pas duke ia shpjeguar se bionde përdoret për vajzat që nuk janë inteligjente.

-Advertisement-

Ndërkohë që është mërzitur për këtë etiketim të Meritonit, Heidi ka shkuar menjëherë dhe i ka treguar të gjithë situatën Romeos, i cili nuk e ka pritur aspak mirë.

Për këtë arsye, ai më pas ka diskutuar me Meritonit, duke i thënë se është mërzitur shumë me etiketimin që i ka bërë Heidit.

Pjesë nga biseda:

Romeo: Më ke mërzitur shumë vëlla, më ke mërzitur.

Meritoni:

Pse?

Romeo: Për atë gjënë, i ke thënë bionde asaj tjetrës.

Meritoni: Për bionde?

RomeMeritonio: I ke futur Gracianon?

: I thashë që nuk bie në nivelin e Gracianos për të dhënë etiketime dhe epitete sepse nuk jam ai nivel. Dhe për shkak të Romeos, unë nuk i kam dhënë epitete sic më ka dhënë ajo, përndjekës.

Romeo: Çfarë epitetesh?

Meritoni: Po kjo është, se vetëm për të provokuar dhe lënduar, e thotë edhe ajo. Dhe unë nëse doja të lëndoja, mund t’i kisha dhënë një etiketim që ajo nuk e ka hiç siç më ka thënë ajo mua që jam përndjekës, që nuk e jam. Kaq është muhabeti, asgjë tjetër. Mos u mërzit për asgjë. Unë nuk e bëj sepse unë nuk bie në nivelin e të tjerëve, që për gjëra që nuk i ka, t’ja them. Dhe për shkak të respektit që je në lidhje, unë nuk e bëj për të të lënduar se nuk i ke.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera