Lajme

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

Autori: Gazeta inFokus 12:30 | 13 January 2021

Kyetari i komunës së Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në këtë komunë, pas situatës së krijuar nga vërshimet.

I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje dhe Shpëtim, që të koordinojë dhe të ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për evidentimin e dëmeve dhe sanimin e tyre, në bashkëpunim me të gjitha institucionet tjera relevante në Komunë.

“Ekipet Komunale dhe ekipet e Zjarrëfikësve, janë gjatë gjithë kohës në terren për sanimin e problemeve aty ku ka nevojë.

Për të gjithë qytetarët e Komunës së Kamenicës, të cilët vazhdojnë të kenë problem nga vërshimet e ditëve të kaluara, këta numra janë në dispozicion për kontakt: 080011010 deri në orën 16:00, ndërsa edhe pas orës 16:00 të kontaktojnë në numrin 045549182, në çdo kohë që ata kanë nevojë”, thuhet në njotim.

Kujtojmë se situatë e rëndë nga vërshimet është paraqitur në shumë komuna të Kossovës , pas reshjeve të mëdha të shiut./Gazeta inFokus/

 

Të tjera