Auto&Tech

Kompania e famshme e paralajmëron 5G-në

Autori: Gazeta inFokus 17:50 | 02 May 2017

Rrjeti i famshëm telefonik, T-Mobile i ka bërë publike sot planet për nisjen e një rrjeti të ri mbarëkombëtar, 5G.

T-Mobile ka njoftuar se sistemi 5G do të bëhet realitet në vitin 2020. Kompania njofton se ka ndarë 8 miliardë dollarë për këtë projekt.

Madje kompania është e bindur se këtë do ta arrijë me kosto më të ulët se sa konkurrentët teknologjik që e kanë paralajmëruar 5 G-në.

Gjiganti gjerman synon që këtë rrjet ta përdorin 100 milionë njerëz në zona të mëdha metropolitane.

Etiketa:
Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera