Sport

Klopp konfirmon dy mungesa të rëndësishme për ndeshjen ndaj Evertonit

Autori: Gazeta inFokus 19:49 | 19 February 2021

Liverpooli dhe Evertoni nesër takohen në kuadër të javës së 25-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Para këtij ballafaqimi, në një konferencë për media ka folur trajneri I ‘The Reds’, Jurgen Klopp.

Ai ka konfirmuar edhe dy mungesa të tjera në radhët e ekipit të tij. Bëhet fjalë për James Milner dhe Fabinho, të cilët nuk do të jenë në dispozicion të teknikut gjerman.

“Fab nuk ishte në stërvitje. Fab po afrohet, Milly po afrohet, Diogo po afrohet mirëpo jo aq sa të jenë të gatshëm për fundjavë”, tregoi Klopp.

54 vjeçari po ashtu ka treguar se në portë do të jetë braziliani, Alisson Becker.

Dueli mes Liverpoolit dhe Evertoni zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:30./Gazeta inFokus/

Të tjera