Sport

Kjo është skuadra me e dëmtuar nga VAR-i

Autori: Gazeta inFokus 16:47 | 29 April 2021

Ardhja e VAR-it në lojën e futbollit ka sjellë ndryshime të shumta, shkruan Gazeta inFokus.

Madje, shumë klube janë ankuar disa herë pasi sipas tyre ky sistem i teknologjisë i ka dëmtuar.

Sipas gazetarit të ESPN, Dale Johnson, skuadra e cila është dëmtuar më së shumti nga VAR-i është Arsenali.

Johnson, ka deklaruar se VAR-i ka marrë 9 vendime kundër Arsenalit dhe vetëm dy në favor të tyre.

Ekipi tjetër i dëmtuar nga ky sistem është Liverpooli, me 12 vendime të marra kundër dhe shtatë në favor të tyre./Gazeta inFokus/

 

Të tjera