Sport

Kjo është renditja te grupi i Kosovës pas xhiros së parë

Autori: Gazeta inFokus 22:56 | 25 March 2023

Kanë përfunduar të trija ndeshjet e grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2024.

Zvicra dhe Rumania kanë shënuar fitore dhe i prijnë grupit me nga tri pikë.

Me barazimin e tyre, Kosova dhe Izraeli renditen në pozitat tre, përkatësisht katër.

Andorra dhe Bjellorusia renditen në dy pozitat e fundit të grupit, pa pikë të grumbulluara.

BËHUNI PJESË E GARËS KREATIVE!

Të tjera