Sport

Kjo është renditja në Superligë pas xhirove të sotme

Autori: Gazeta inFokus 17:05 | 24 April 2021

Arbëria arriti fitore ndaj Besës me rezultat 2-1, kurse Drenica dhe Feronikeli u ndan baras 1-1 në ndeshjet që u zhvilluan sot në kuadër të xhiros së 30-të, shkruan Gazeta inFokus.

Pas kësaj fitore Arbëria rrit shpresat për mbijetesë në Superligë, duke u pozicionuar në vendin e nëntë me 34 pikë.

Besa mbetet e fundit në tabelë me vetëm 10 pikë.

Feronikeli me 35 pikë mban vendin e gjashtë, kurse Drenica në të tetë me 34 sosh.

Me poshtë gjeni renditjen aktuale në Superligë./Gazeta inFokus/

Të tjera