Sport

Kjo është oferta marramendëse e ‘Amazonit’ për transmetimin e Serie A-së

Autori: Gazeta inFokus 15:50 | 14 January 2021

Kompania botërore, ‘Amazon’ është gati të bëj një ofertë marramendëse për të fituar të drejtën e transmetimit të Serie A-së, shkruan Gazeta inFokus.

Bëhet fjalë 1.15 miliardë dollarë, shumë kjo që sipas gjitha gjasave do ia mundësoj kësaj kompanie të transmetoj ligën italiane.

‘Amazon’ është e njohur si platformë me pagesë, e cila transmeton filma dhe seriale.

Së fundmi kjo kompani amerikane ka arritur të siguroj edhe transmetimit e Formula 1, 15 ndeshjeve në Ligën e Kampionëve dhe Premier Ligën angleze, kurse Serie A është ‘targeti’ i radhës për ‘Amazon’./Gazeta inFokus/

Të tjera