Sport

Kjo është nota e Vedat Muriqit pas supergolit, asistimit dhe kartonit të kuq

Autori: Gazeta inFokus 20:43 | 18 January 2020

Fenerbahce e ka nisur vitin 2020 me fitore në Superligën e Turqisë, shkruan Gazeta inFokus.

Skuadra e sulmuesit kosovar, Vedat Muriqit, ka shënuar fitore në udhëtim te Gaziantepi me rezultat 2-0.

Ylli i Kombëtares së Kosovës ishte protagonisti kryesor i këtij takim.

Prizrenasi realizoi gol, bëri një asistim dhe në fund u ndëshkua me karton të kuq.

Për të gjitha këto shtatlarti në fund të ndeshjes u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshjes, duke marrë notën (8.2)./Gazeta inFokus/

Të tjera