Lajme

Kjo është gjendja e të lënduarve në aksidentin në Sallagrazhdë të Suharekës

Autori: Gazeta inFokus 19:31 | 02 January 2022

Pak më parë u raportua për një aksident me fatalitet në rrugën Sallagrazhdë-Baqevc ku ka vdekur një 14-vjeçar dhe u lënduan dy të tjerë, shkruan Gazeta Infokus.

Nga Spitali i Prizrenit janë deklaruar për Gazetën Infokus, duke treguar për gjendjen e të lënduarëve nga aksidenti.

Zyrtari për informimit në këtë spital, Shefajet Berisha, tha se njëri nga të lënduarit në aksident është liruar nga spitali kurse tjetri po vazhdon trajtimin.

“Njëri nga të lënduarit pas tretmanit është liruar për në shtëpi, kurse tjetri është duke vazhduar trajtimin në Spitalin e Prizrenit”, tha Berisha./Gazeta Infokus/

Të tjera