Sport

Këto janë pozitat e Kosovës dhe Spanjës në ranglistën e FIFA-s

Autori: Gazeta inFokus 17:57 | 31 March 2021

Kosova dhe Spanja përballen sonte në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Estadio Olimpico’ në qytetin e Sevillës.

Kjo është hera e parë që këto dy kombëtare do të ballafaqohen mes vete.

Në ranglistën e FIFA-s, spanjollët aktualisht mbajnë vendin e gjashtë, si një ndër kombëtaret me të forta në botë, kurse, ‘Dardanët’, pozicionohen në vendin e 117-të.

Dueli mes Kosovës dhe Spanjës luhet në ora 20:45./Gazeta inFokus/

Të tjera