Sport

Këto janë fjalët e Bernard Challandes për Maradonën

Autori: Gazeta inFokus 14:21 | 27 November 2020

Pas vdekjes së Maradonës kanë reaguar shumë fytyra të njohura të sportit dhe jo vetëm, shkruan Gazeta inFokus.

Edhe trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka treguar se kur e ka parë për herë të parë argjentinasin.

Në një intervistë për mediumin zviceran, ‘Lenouvelliste.ch’ 69 vjeçari ka thënë që e ka parë nga afër Maradonën në vitin 1986.

“Në qershor të vitit 1986, unë isha në Meksikë për ndeshjen Argjentinë – Angli, me 115 mijë tifozë të tjerë”, është shprehur Challandes.

Maradona vdiq të mërkurën mbrëma pas një sulmi në zemër./Gazeta inFokus/

Të tjera