Shëndetësi

Me këtë lëng, për katër ditë do të keni lëkurë të shkëlqyer

Autori: Gazeta inFokus 13:35 | 28 April 2017

Mjafton që të pini një gotë me këtë përzierje për çdo ditë dhe në ditën e pestë, do të vëreni ndryshimin.

Lëkura juaj do të jetë pa njolla dhe do të merr një shkëlqim të këndshëm. Madje, edhe të bardhët e syze, do të kenë ngjyrë më të hapur.

Por, kujdesuni që ta pini të ftohtë, andaj shtoni akull, transmeton Telegrafi.

-Advertisement-

Përbërësit:

▪ Kubëza akulli;

▪ Një futë me spinaq: Është i pasur me hekur dhe kalium, ndërsa është i pasur edhe me lutein, që bën shkëlqimin e të bardhese të syrit;

▪ Një grusht me lakërishte: Është i pasur me antioksidant, pasi ka më shumë hekur se spinaqi dhe më shumë kalcium se qumështi;

▪ Një grusht me majdanoz: Majdanozi është vlerësuar si superushqim. Ka nivelin më të lartë të vitaminës C, se çdo bimë tjetër, përmban vita-keratinë, që është e mbështjellë me vitaminë A, që rinovon qelizat e lëkurës. Klorofili dhe vitamina K, ndihmojnë në mënjanimin e fryrjes së fytyrës dhe largon jastëkët e zinj nën sy;

 ▪ Gjysmë avokado e qëruar, një dardhë dhe një limë.

Futini të gjitha në përzierëse dhe pini lëngun më pas.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera