Sport

Këta lojtarë pritet të largohen nga Barcelona në fund të sezonit

Autori: Gazeta inFokus 18:12 | 14 May 2021

Barcelona me gjasë nuk do të arrijë të shpallet kampione këtë sezon, shkruan Gazeta inFokus.

Ardhja e presidentit të ri, Joan Laporta, pritet të sjellë ndryshime të mëdha për edicionin e ardhshëm.

Madje trajneri, Ronald Koeman, është një ndër emrat që mund të largohet nga ‘Camp Nou’, kjo pas presionit që është shtuar mbi të pas dështimeve të një pas njëshme.

Lojtarët që pritet të largohen janë Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Miralem Pjanic, Martin Braithëaite, Junior Firpo, Neto dhe Matheus Fernandes.

Katalunasit janë duke kaluar në krizë të madhe financiare dhe shitja e disa lojtarëve është e domosdoshme për buxhetin e klubit./Gazeta inFokus/

Të tjera