Rozë

Këngëtarja që refuzoi të këndonte serbisht: Pa Kosovë nuk ka Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 21:56 | 19 November 2020

Këngëtarja Romina Aliaj refuzoi të këndojë këngë në gjuhën serbe dhe greke.

E ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, Romina Aliaj është pyetur nga Arian Çani a mund të këndojë këngë në gjuhën serbe apo në atë greke.

“Nuk ka shansë, jo jo, jam raciste, serbe dhe greke nuk këndoj asnjëherë, kurrë kurrë”, ka thënë këngëtarja.

“Mos mi shaj grekët se nuk të ftoj në emision”, i është drejtuar Çani.

Por, duket se Romina nuk e ka problem këtë.

“Po mos më fto, nuk i dua”, i është përgjigjur ajo.

Së fundi ajo ka shkruar një mesazh lidhur duke falënderuar të gjithë ata që i kanë dërguar mesazhe në rrjete sociale.

Të tjera