Lajme

Kapen duke kontrabanduar birra të Serbisë

Autori: Gazeta inFokus 13:49 | 25 April 2017

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka parandaluar kontrabandën nga regjioni i veriut ku një furgon transportonte pije alkoolike nga Serbia .

Furgoni u kap në magjistralen “ Mitrovicë-Prishtinë “ në fshatin Mazgit , transmeton Infokusi.com

Njoftimin e plotë të Doganës së Kosovës mund ta gjeni më poshtë:

-Advertisement-

“Dogana e Kosovës mbrëmë ka parandaluar kontrabandën nga regjioni i veriut ku një furgon transportonte pije alkoolike. Mbrëmë rreth orës 21:00 njësit e doganës kanë ndaluar një automjet transportues Fiat Ducato që lëvizte në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë. Pasi kanë ndalur automjetin në fshatin Mazgit në magjistarlen Mitrovicë-Prishtinë në këtë automjet është ushtruar kontroll, ku edhe është verifikuar vozitësi nga Mitrovica, derisa në furgon kishte të ngarkuara pije alkoolike “birra” pa dokumentacion përcjellës. Pas kontrollës është konstatuar gjendja faktike:

  1. Pije alkoolike pa mbulesë dokumentacioni përkatës (Birra ”Zajeqarsko” prodhim i

Furgoni dhe mallrat janë konfiskuar deri në përfundimin e procedurave kundërvatjse.

Dogana fton qytetarët që të thërrasin në telefonin 0800 50 095 nëse hasin apo shohin keqpërdorime dhe kontrabandim, sepse vetëm së bashku mund të mbrojmë dhe ndërtojmë shtetin tonë.”/INFOKUSI

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera