Sport

Jurgen Klopp pranon se Alisson do të humbasë një periudhë të zgjatur për shkak të lëndimit ‘serioz’

Autori: Gazeta inFokus 16:23 | 02 March 2024

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka zbuluar se portieri Alisson është i vendosur për një periudhë më të gjatë në fushë pasi dëmtimi i tij është ‘serioz’.

“Nuk ka një afat kohor real për të, por është një dëmtim i duhur i muskujve. Nuk është i shkurtër. Është një dëmtim mjaft serioz, por jo një dëmtim në fund të sezonit”, tha Klopp, raporton 90min.com.

Alisson u tërhoq nga skuadra për t’u përballur me Brentford më 17 shkurt për shkak të një problemi të kërpudhave të pësuar në stërvitje, ndërsa ai rezultoi në fitoren e tyre kundër Burnley një javë më parë pasi ishte i sëmurë.

-Advertisement-

Ai tani i ka munguar pesë ndeshjet e fundit të Reds, duke përfshirë fitoren e javës së kaluar në finale të Carabao Cup kundër Chelseat në Wembley.

Në mungesë të Alisson, Caoimhin Kelleher është rritur dhe ka bërë disa paraqitje të bujshme, veçanërisht në triumfin e javës së kaluar në Carabao Cup.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera