Lajme

Ja kush është autori i sulmit që vrau disa persona me shigjeta në Norvegji

Autori: Gazeta inFokus 22:50 | 13 October 2021

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta mbrëmjen e së mërkurës në Norvegji.Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsberg-ut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori.Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Mesa duket ai e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

Të tjera