Sport

Humbja turpëruese në derbi/ Momenti viral i tifozit të United, pas 4 golave vesh fanellën e City-t

Autori: Gazeta inFokus 12:43 | 03 October 2022

Derbi i Maçesterit pasditen e djeshme ishte një dramë e vërtetë për tifozët e United, të cilët panë skuadrën e tyre të humbte me rezultatin turpërues 6-3, me 4 gola të shënuar vetëm në pjesën e parë.

Por duket se të një tifoz i “djajve të kuq” kishte gjetur “zgjidhjen” për t’i shpëtuar këtij turpërimi. Teksa në fillim të ndeshjes djali i ri mbante veshur fanellën e kuqe të Machester United, pas 4 golave të pësuar nga djajtë, ai u pa duke mbajtur veshur në trup fanellën e kaltër të Manchester City-t.

Momenti u bë viral në mediat sociale duke marrë shuam komente. Një tifoz i United shkroi në Twitter: “Vëlla, kjo është shumë qesharake, mos e harrojë njeri që fituam në pjesën e dytë 3-2”.

Një i dytë komentoi: “Një histori shumë, shumë e shkurtër.” Dhe një tjetër shkroi: “Dua të them që nuk është i njëjti person aq i keq, por nuk mund të të mbroj ty”.

Një tjetër tha: “Futbolli modern me pak fjalë”. Dhe njëri bëri jehonë: “Çfarë nuk shkon me futbollin modern të përmbledhur në një postim të vetëm në Twitter…”

Një i dytë komentoi: “Defo me sot.” Një tifoz rival bëri shaka: “Një histori shumë, shumë e shkurtër.” Dhe një tjetër shkroi: “Dua të them që nuk është i njëjti person aq i keq, por nuk mund të të mbroj ty”.

Njëri thjesht pyeti: “Si?” Një tjetër tha: “Futbolli modern me pak fjalë”. Dhe njëri bëri jehonë: “Çfarë nuk shkon me futbollin modern të përmbledhur në një postim të vetëm në Twitter…”

Të tjera