Auto&Tech

HTC zyrtarizon U11, zbulon gjitha detajet e telefonit të avancuar

Autori: Gazeta inFokus 11:03 | 16 May 2017

HTC U11 i ri tani është zyrtar dhe ne kemi të gjitha detajet dhe specifikat për telefonin më të fundit të HTC që bazohet në Android.

HTC U 11 vjen me një ekran Super LCD me 5.5 inç me një rezolucion QHD prej 2560 x 1440 pikselëve, ndërsa telefoni mundësohet nga procesori i Qualcomm Snapdragon 835.

Telefoni vjen me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ​​të brendshme, ka edhe një version të hapësirës prej 6GB dhe 128GB për disa tregje ndërkombëtare, të dy pajisjet kanë një vend të caktuar për zgjerimin e kartës microSD.

HTC U 11 i ri vjen me një tipar të ri të quajtur Edge Sense, që ju lejon të shtypni skajin e telefonit për të kryer veprime. Pajisja gjithashtu vjen me aftësinë për të regjistruar audio 360 në shkallë falë katër mikrofonëve të saj.

U 11 është i pajisur me një kamerën UltraPixel 3 me 12 mega-piksel në pjesën e pasme me OIS, një aperturë f / 1.7 dhe një blic të dyfishtë LED, ndërsa kamera e pasme është e aftë të incizojë video në 4K.

Në frontin e HTC U 11 gjendet kamera me 16 mega-pikselë që është dizajnuar për Selfie dhe vjen me një varg karakteristikash për fotot Selfie, si modeli i Panoramas Selfie dhe më shumë.

Pajisja gjithashtu vjen me 4G LTE, WiFi, Bluetooth, USB Lloji C, portin 3.5mm për kufje, bashkë edhe me kufjet USonic Noise Canceling dhe një përshtatës kufjesh 3.5mm, si dhe vlerësimin IP67.

HTC U 11 është i pajisur me një bateri prej 3000 mAh dhe vjen me Quick Charge 3.0, do të jetë në dispozicion në një gamë të ngjyrave që përfshijnë Sapphire Blue, Ice White, Black Brilliant, Silver Amazing dhe Solar Red dhe do të shitet për 649 funta kur i njëjti të shfaqet në treg më vonë këtë muaj.

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera