Sport

Hedhet shorti edhe për Europa League, këto janë katër ndeshjet çerekfinale

Autori: Gazeta inFokus 13:39 | 17 March 2023

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Europa League.

Këto janë ndeshjet:

Manchester United – Sevilla

Juventus – Sporting

Leverkusen – Union SG

Feynoord – Roma

Në gjysmëfinale fituesi i Man United apo Sevillas do të ndeshet me Juventusin ose Sportingun, ndërsa fituesi i Leverkusenit apo Union SG do të ndeshet me Feynoordin ose Romën.

Finalja e Europa League 2023 do të luhet më 31 maj, duke u lejuar ekipeve disa javë për t’u përgatitur.

Etiketa:
Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera