Lajme

HANDIKOS nis 13 karroca për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 12:06 | 28 November 2019

Shoqata Handikos të mërkurën ka dërguar 13 karroca për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Këtë e bëri të ditur Handikos me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

“Në shenjë solidarizimi me të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, HANDIKOS sot ka nisur për atje 13 karroca dhe pajisje të tjera ndihmëse”.

“Kjo ndihmë po ofrohet në bashkëpunim me #HelptheLifeAsocciation”, shkruajnë në Facebook nga kjo faqe.

Të tjera