Sport

Grupi i mundshëm i Kosovës në EURO 2020, flet ish përzgjedhësi

Autori: Gazeta inFokus 22:18 | 01 December 2019

Si të tjerët, edhe Kosova ka mësuar kundërshtarët në fazën e grupeve të ‘Euro 2020’ në rast të kualifikimit nga Liga e Kombeve.

Ish-përzgjedhësi i Kosovës, Edmond Rugova në ‘Arena Sportive’, i ka komentuar gjasat pasi u mësua grupi.

“Do të ishte ëndërr e bërë realitet nëse Kosova kualifikohet fillimisht në ‘Euro 2020”.

“Por, duhet ta shohim në fillim realitetin. Kemi dy ndeshje të mëdha para vetes”, vlerësoi ai.

“Sa i përket grupit, e shoh Holandën dhe Ukrainën para nesh”, ka thënë fillimisht Rugova.

Image result for edmond rugova

Të tjera