Lajme

Glauk Konjufca pajtohet me kritikën e Abelard Tahirit për ministrat e Qeverisë Kurti

Autori: Gazeta inFokus 11:35 | 19 November 2021

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka thënë se pajtohet me deklaratën e Abelard Tahirit të PDK’së, i cili e quajtur jo serioze mungesën e ministrave të Qeverisë Kurti në seanca.

Pas kësaj deklarate të Tahirit, Konjufca tha se pajtohet me të dhe se ministrat duhet të jenë të pranishëm në seanca.

“Po, pajtohna me Abelardin. Nuk është serioze. Duhet të jenë ministrat për besë me i prezantu projektligjet sepse nuk mundemi me punu si Kuvend i Republikës së Kosovës kështu”, tha Konjufca.

Më pas, Konjurca njoftoi se Kuvendi do të shkojë në pauzë për 20 minuta.

Të tjera