Lajme

Glauk Konjufca do t’i përkushtohet religjionit

Autori: Gazeta inFokus 21:31 | 01 October 2021

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka treguar se ka dy vite që po e preokupon religjioni.

Për këtë ai ka vendosur t’i futet seriozisht studimit për religjionin.

Në një intervistë në emisionin “Java Sonte” me Rron Gjinovcin ka bërë të ditur projektin e tij, shkruan Gazeta Infokus.

Konjufca ka treguar se për disa vite me radhë do të studioi e analizoi elementet më të rëndësishhme të religjionit dhe nuk përjashton mundësinë që të publikoi edhe një libër lidhur me këtë.

“… do të jap mendimin tim për atë cfarë kam lexuar”, ka thënë Konjufca.

Sipas tij, ky do të jetë një projekt sikur projektet e tij të tjera intelektuale, të cilat afërsisht thotë ae i zgjasin rreth shtatë vite./Gazeta Infokus

Të tjera