Lajme

Gjykata Kushtetuese ende nuk ka marrë vendim për masat e qeverisë Kurti

Autori: Gazeta inFokus 15:00 | 26 March 2020

Gjykata Kushtetuese ende nuk ka dhënë vendimin për kërkesën e presidentit Hashim Thaç i cili ka ka kundërshtuar masat e vendosura nga qeveria për kufizimin e lirisë së lëvizjes dhe qarkullimit, pa u shpallur gjendja e jashtëzakonshme.

Zëdhënësi i Gjykatës Kushtetuese, Veton Dula,  në një prononcim për Gazeten inFokus, ka thënë se ende Gjykata nuk ka marr vendim lidhur me kërkesën e presidenti që masat e qeverisë të pezullohen deri në një vendim final nga Gjykata.

“Gjykata Kushtetuese ende nuk ka marr vendim për kërkesën e presidentit Thaçi, ne jemi duke e shqyrtuar këtë kërkesë .” tha Dula. /Gazeta inFokus/

Kjo ishte kërkesa e të parit të shtetit drejtuar Gjykatës Kushtetuese.

Të tjera