Sport

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në ‘Fadil Vokrri’

Autori: Gazeta inFokus 17:15 | 26 September 2021

Gjilani ka fituar 2:0 ndaj Dritës me 10 lojtarë, në një derbi me polemika të dielën në kryeqytet, në të cilin pati përleshje mes tifozëve dhe vonesa në rifillimin e ndeshjes pas pushimit mes pjesëve.

Derbi i Anamoravës mes Dritës dhe Gjilani i përmbushi pritjet si derbi më i zjarrtë në futbollin elitar kosovar, raporton Gazeta Express.

Ky ishte triumfi i parë i Ismet Munishit në tre derbi të Anamoravës.

Pas pak raporti i plotë

 

Të tjera