Auto&Tech

Gjiganti kinez prezanton modelin me aparat të trefishtë dhe bateri të dyfishtë

Autori: Gazeta inFokus 17:15 | 08 November 2018

Gjiganti kinez, Oppo ka prezantuar smartfonin e ri. Opo R17 Pro (që quhet RX17 Pro në Evropë) ka një ekran AMOLED prej 6.4 inç me një nivel shumë të vogël në pjesën e përparme, një dizajn të shkëlqyeshëm dhe të gjallë në pjesën e prapme, një sensor me gjurmë gishtash nën ekran dhe tre kamera të pasme.

Kamera përbëhet nga një sensor 12 megapiksel dhe 20 megapiksel, i shoqëruar me një aparat stereo 3D të TOF që ju lejon të merrni foto 3D.

Telefoni gjithashtu do të përdorë teknologjinë AI për të marrë rezultatet më të mira në dritë të ulët, dhe Oppo e quan karakteristikën që rezulton “Mënyra Ultra Night”.

Telefoni është i pari që zbukurohet me ekranin më të fundit Gorilla Glass 6. Ajo gjithashtu ka dy bateri 1,850mAh bateri.

Etiketa:

Të tjera