Sport

Gjiganti anglez interesohet për shërbimet e Adama Traores

Autori: Gazeta inFokus 18:04 | 11 October 2021

Klubi i Liverpoolit ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të Wovesit, Adama Traores, shkruan Gazeta inFokus.

Trajneri i ‘The Reds’, Jurgen Klopp e dëshiron transferimin e këmbëshpejtit spanjoll për ta përforcuar fazën e sulmit edhe shumë.

Liverpooli thuhet se ka filluar kontaktet e para me drejtuesit e Wolvesit dhe një transferim i Traores në ‘Anfield’ mund të ndodhë në afatin kalimtar të janarit.

Reprezentuesi spanjoll është i gatshëm për t’iu bashkuar Liverpoolit, i cili beson se stili i tij i lojës i përshtatët e tyre për t’u ngjitur në majat e karrierës së tij./Gazeta inFokus/

Të tjera