Fokus

Gjendje e tmerrshme e WC-ve në QKUK, shikoni ku detyrohen pacientët e stafi mjekësor të kryejnë nevojat e tyre

Autori: Gazeta inFokus 10:57 | 14 February 2024

Gazeta Infokus ka realizuar pamje të tmerrshme nga toaletet e Emergjëncës në Qendrën Klinike Unversitare të Kosovës.

Përvec papastërtisë skandaloze aty edhe pajisjet brenda nuk funskionojnë gjë që pamundëson mbajtjen pastër të tyre.

Ndërsa një problem tjetër tejet i madh është edhe dyert e prishura që nuk mbyllen dhe pacienëtët detyrohen që në atë formë të kryejnë nevojat e tyre me dyert e hapura e me zero privatësi.

-Advertisement-

Ndiqni storien e realizuar nga Gazeta Infokus dhe dëgjojeni se cfarë thotë drejtori i Klinikës, Naser Syla në lidhje me këtë gjendje të tmerrshme.


Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera