Lajme

Gjashtë raste pozitive dhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:59 | 24 November 2021

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit është raportuar një rast i vdekjes, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërsa nga 1,575 mostra, 6 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

“Nga 1.575 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.727

Në total numri i rasteve aktive është 327”, thuhet në njoftim./Gazeta Infokus/

Të tjera