Lajme

Gërvalla shprehet optimiste: Shpresojmë për një votë masive në Asamblenë Parlamentare

Autori: Gazeta inFokus 17:29 | 16 April 2024

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka thënë se është optimiste se do të arrihen votat në Asamblenë Parlamentare.

“Po shkojmë për optimizëm në këtë seancë dhe presim dhe shpresojmë për një votë masive e cila do të konfirmohet edhe njëherë se Kosova ka bërë një përparim të jashtëzakonshëm në sundimin e ligjit, në respektim të drejtave të njeriut, dhe presim që e njëjta gjë të konfirmohet sot fuqishëm”, u shpreh Gërvalla për Klan Kosova.

“Nuk mund të them se Kosova i ka votat do ta ndjekim tash seancën dhe do të shohim a i ka votat”.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Las Vegas Market prezanton linjat e reja të dyshekëve për tregun amerikan

Të tjera