Fokus

Gazetarja Haxhiaj, me lot në sy tregon historinë rrëqethëse të gruas së dh*nuar që e mbyt* fëmijën e saj

Autori: Gazeta inFokus 20:36 | 08 December 2023

Gazetarja Serbeze Haxhiaj e ftuar në Podcast me Shkelzen Dakaj, ka rrëfyer një moment të rëndë të një gruaja që ka qenë viktimë e dhunës seksuale, shkruan Gazeta Infokus.

Ajo me lot në sy ka treguar edhe momentin se si ajo grua ka mbytyr fëmijën e saj.

“në vitin 2000  në shkurt të vitit 2000 një grua që kishte qenë e dhunës në rajonin e Llapit, kishte mbetë shtatzënë ndërkohë që kishte qenë e fejumë dhe ajo kishte bind familjen e burrit se shtatëzania ishte nomale, edhe kur vjen puna tek lindja mundohet me e araqit si lidnje të parakohshme…”, ka rrëfyer Haxhiaj.

-Advertisement-

Për të parë këtë rrëfim të saj të plotë, ndiqeni videon më poshtë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Black Friday ne Artmotion

Të tjera