Gatusso nuk ia falë Rrahmanit gabimin trashanik, e dënon menjëherë mbrojtësin kosovar

Autori: Gazeta inFokus 16:43 | 10 January 2021

Kapiteni i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, në debutimin e tij si startues me ekipin e Napolit në Serie A, ka bërë një gabim trashanik, shkruan Gazeta inFokus.

Lazio ishte duke fituar me rezultat 1-0 që nga minuta e 15’ me golin e shënuar nga Lorenzo Insigne, i cili realizoi nga pika e bardhë.

Megjithatë, kur po zhvillohej minuta e 27’, Rrahmani në tentim për ta dërguar topin te portieri, bëri një gabim trashanik, duke i pasuar topin Kevin Lasagna, i cili e shfrytëzoi për mrekulli gabimin e kosovarit dhe shënoi për shifrat 1-1.

Më të përfunduar pjesa e parë trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, e ka larguar nga loja Amir Rrahmani, duke e zëvendësuar atë me mbrojtësin portugez, Mario Rui.

Aktualisht po luhet minuta e 80’ dhe rezultati akoma është i barabartë 1-1./Gazeta inFokus/