Sport

Futbollistja kosovare fiton FA Cup me Manchester Cityn (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 11:31 | 14 May 2017

Kosovare Asllani ka arritur edhe një sukses duke fituar FA Cup për femra.

Skuadra e futbollistes shqiptare Manchester City ka triumfuar në finale kundër Birmingham Cityt me rezultat 4-1.

E gjithë kjo në saje të golave të Bronzes, Christiansenit, Lloydit dhe Scottit.

Theksojmë se 27-vjeçarja nuk ishte pjesë e ekipit startues, madje nuk ishte as në bankën rezervë.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera