Sport

Futbollistët e Ferizajt e ‘lëshojnë bajrakun’ në minutat e fundit

Autori: Gazeta inFokus 14:29 | 04 April 2021

Pavarësisht se e bojkotuan takimin ndaj Kikës, futbollistët e Ferizajt e kanë ‘lëshuar bajrakun’ në minutën e fundit, shkruan Gazeta inFokus.

Për shkak të krizës financiare ata kishin vendosur që mos ta zhvillojnë ndeshjen ndaj ekipit nga Hogoshti i Kamenicës, por në fund ndërruan mendje dhe do ta luajnë takimin ndaj Kikës.

Atyre nuk i u premtuan asgjë as nga aksionarët e as nga kryetari i komunës së Ferizajt, por vendosen ta zhvillojnë ndeshjen për tifozët ‘Ujqerit’ dhe qytetin e Ferizajt.

Kështu ka bërë të ditur klubi i Ferizajt përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook.

Më poshtë keni njoftimin e plotë të klubit ferizajas./Gazeta inFokus/

FC.Ferizaj-KF Kika zhivllohet ne ora 15:00.

Pas shumë përpjekjeve, dhe pas shumë tentimeve tona lojtarët vendosën…

Posted by FC Ferizaj on E Diele, 4 April 2021

Të tjera