Auto&Tech

Fotot/ Rolls-Royce prezanton super makinën për miliarderët që…

Autori: Gazeta inFokus 14:19 | 02 September 2020

Kushton rreth 280 mijë euro dhe po konsiderohet si makina më e thjeshtë luksoze në botë. Bëhet fjalë për Rolls-Royce Ghost, e cila është mjaft e thjeshtë dhe ideale për ata miliarderë që nuk duan të jenë në qendër të vëmendjes.

Ajo quhet “Ghost” (Fantazma), vizualisht nuk është aq luksoze sa prodhimet e tjera të Rolls-Royce dhe nuk bën aq zhurmë sa paraardhëset e saj.

Drejtori i markës, Torsten Müller-Ötvös, tha: “Në botën e sotme, ku shumë njerëz po kërkojnë thjeshtësinë, Ghost-i është thjesht perfekt. Është esenca e vërtetë e Rolls-Royce. Ghost-i pëshpërit, nuk bërtet. Është më pak, por është më i mirë”.

Të tjera