Sport

Formacionet zyrtare: Nigeria – Egjipti, ky është vendimi për Mohamed Salahin

Autori: Gazeta inFokus 16:32 | 11 January 2022

Nigeria dhe Egjipti takohen sot në kuadër të Kupës së Kombeve të Afrikës, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo ndeshje nisë nga ora 17:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Stade Omnisport Roumdé Adjia’.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, e nisë këtë sfidë nga minuta e parë.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera