Sport

Formacionet zyrtare: Manchester United – Young Boys, vendim i papritur për Ronaldon nga trajneri i ri

Autori: Gazeta inFokus 20:06 | 08 December 2021

Manchester Unitedi dhe Yong Boysi takohen sonte në duelin e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super përballje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Old Trafford’ në Manchester.

Manchester Unitedi tashmë e ka siguruar kalimin në fazën tjetër të garës më prestigjioze për klube në Evropë, kurse Young Boysi kërkon fitore për ta zë vendin e tretë në grup, pozitë kjo që dërgon në 1/8 e finales në Ligën e Evropës.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Cristiano Ronaldo është pushuar për këtë ndeshje nga trajneri i ri i ‘Djajve të Kuq’, Ralf Rangnick.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj sfide./Gazeta inFokus/

Të tjera