Sport

Formacionet zyrtare: Liverpool – Everton, ky është vendimi për Xherdan Shaqiri

Autori: Gazeta inFokus 17:54 | 20 February 2021

Derbi anglez mes Liverpoolit dhe Evertonit vjen sonte, me fillim nga ora 18:30, shkruan Gazeta inFokus.

Dueli zhvillohet në stadiumin ‘Anfield’, në kaudër të xhiros së 25-të në Premierligë.

Tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare të këtij ballafaqimi.

Në radhët e ‘Të Kuqve’, ndeshjen nga banka rezervë e nisë futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Ja formacionet zyrtare./Gazeta inFokus/

Liverpool:

Everton:

Të tjera