Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munchen – Barcelona

Autori: Gazeta inFokus 19:56 | 08 December 2021

Bayern Muncheni dhe Barcelona takohen sonte në duelin e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super përballje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Alliazn Arena’ në Munchen.

Bayern Muncheni tashmë e ka siguruar kalimin në fazën tjetër të garës më prestigjioze për klube në Evropë, kurse Barcelonës i duhet fitorja për ta bërë një gjë të tillë.

Katalunasit kalojnë në 1/8 e finales edhe në rast se humbin, por Benfica duhet të humbas ose barazoj ndaj Dynamo Kyivit.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Përballja e parë e tyre e luajtur në ‘Camp Nou’ kishte përfunduar me rezultat 3-0 në favor të ‘Bavarezëve’.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj sfide./Gazeta inFokus/

Të tjera